AKADEMİK EĞİTİM


Bilişim teknolojileri ile entegre şekilde yeni ve çağdaş bir eğitim anlayışı ile faaliyet gösteren TUA Koleji, öğrencilerini sadece günümüzün değil geleceğin de standartlarına hazırlamak adına akademik eğitim içeriğinde sanal gerçeklik, yapay zeka ve artırılmış gerçeklik teknolojilerini etkin şekilde kullanmaktadır.

Yoğunlaştırılmış ve nitelikli eğitim programı içerisinde, fen bilimleri, felsefi bilimler, matematik ve sosyal bilimler, dil eğitimi ve alan sanat eğitimi gibi dallar bilişim araç ve sistemleri ile koordineli olarak anlatılacaktır. Görsel ve işitsel materyallerin öğrenme üzerinde bilimsel olarak kanıtlanmış etkileri göz önünde bulundurularak hazırlanan STEAM eğitim modelinde öğrenciler, müfredattaki belli konuları bu teknolojilerin desteğiyle daha iyi kavrayacaklar. Buradaki esas amaç, öğrencinin kendi kendine öğrenim sürecini tetikleyecek olan “merak” seviyesini artırmaktır.

Öğrenciler mevcut örgün eğitim müfredatını eksiksiz olarak takip ederken, bir yandan da teknolojinin sağladığı son imkanları da kullanarak ders konularını işleyecek ve görerek, duyarak, hatta sanal ortamda dokunarak öğreniyor olacaklar.

Öğrenim deneyimlerine sanal gerçeklik gibi teknolojileri de katarak örgün öğrenimlerine katkı sağlayarak Lise (LGS) ve Üniversite (TYT ve AYT) sınavlarına en üst seviyede hazırlanmış olacaklar.

Eğitim koçluğu ve proaktif rehberlik hizmetleri ile birlikte TUA Öğrencileri, hayatlarının belki de en belirleyici zamanlarında, kendilerine ömür boyu yetecek sapasağlam bir temel atmış olacaklar.

Kütüphane Nöbetçiliği:
Öğretmenlerin Lise ve Üniversiteye Hazırlık Kursu gibi belli zaman dilimlerinde kütüphanede öğrencilerle çalışması sağlanacak. Dersin sadece sınıfta değil, sosyal alanlarda da yaşanabileceğini kendi gözleriyle görecek.
Etkinlik Takvimi:
Gerek sosyal alanlar, gerek örgün eğitim konularında haftalık, aylık organizasyonlarla öğrencilerimize hem eğlenceli, hem bilgilendirici organizasyonlar hazırlanıyor. Bu organizasyonlar ve grup çalışmaları ile okul çocuklarımız için sadece bir okul olmaktan çıkarak, hayatı yaşadıkları bir yer haline geliyor.

Sınav Modu

Üniversiteye hazırlık sadece sınav sorularına hazırlıkla bitebilecek bir süreç değildir. Çocuklarımızın sınav...

Rehberlik

Etkin ve uzman bir rehberlik sistemi ile öğrenci ve velilerimiz sürekli olarak irtibat içerisinde bulunarak....

Eğitim Koçluğu

Bu sistemde her 8 – 10 öğrencimiz bir öğretmenimize bağlıdır. Öğretmenimiz kendi çocuklarından...

Akademik Eğitim

TUA Koleji öğrencilerini sadece günümüzün değil geleceğin de standartlarına hazırlamak...

ULUSLARARASI BİR DÜNYA KOLEJİ

Çocuklarımızı lise ve üniversite sınavına hazırlarken onlara aynı zamanda uluslararası bir deneyim yaşatmak, onların gelecekleri için sağlam bir temel hazırlamak ve yaşıtlarından birkaç adım önde olmalarını sağlamak adına planlanmış temeller üzerine kurulmuş bir Ortaokul ve Anadolu Lisesi’dir.