GELECEĞİN MİMARLARI


GELECEĞİN MİMARLARI,

TUA Koleji’nin 4 temel atölye programından biridir. Buradaki amaç, her TUA öğrencisinin, örgün eğitimi sırasında, 12. sınıfa (12. Sınıf üniversite hazırlık modudur) gelene kadar birden fazla tasarım prensibinde uzmanlaşmasını sağlamaktır.

3 boyutlu programlarla mimari veya endüstriyel tasarım, 3 boyutlu yazıcı kültürü, iç ve dış mekan tasarım düşünce yapısını çocuklarımıza kazandırabilmek için, önceliğimiz olan derslerinin yanında her sene Geleceğin Mimarları atölye çalışması yapacağız.

Haftalara bölerek çocuklarımızın canını sıkmadan, keyif duyacakları şekilde planlanan bu çalışma sayesinde çocuklarımız 11 ve 12. sınıflarda tüm konsantrasyonlarını üniversite sınavına verdiklerinde, aynı zamanda hazır bir uzmanlık alanına sahip olabilecekler.

Atölye çalışması içerisinde çocuklarımıza yaşlarına göre kullanabilecekleri programları öğretmeden önce temel şekil ve alanların geometrisini öğreterek bugünkü objelerin ve yapıların tasarım algoritmalarını göstereceğiz. Sonrasında ise yaşlarına ve sınıflarına uygun 3 boyutlu bilgisayar programları ile mimari ve endüstriyel tasarımın modern detaylarını öğrenecek ve proje yapabilir bir halde üniversite sınavlarına hazırlık sürecinde olacaklar.

Her TUA öğrencisi bir mimar ve tasarımcı adayı olarak mezun olacak ve hayatta kullandığı ve gördüğü her şeyin tasarım prensibi konusunda bilgi sahibi olacak. Seçeceği meslek her ne olursa olsun “tasarım” konusunda her daim bilgilenmiş bir şekilde mezun olmuş olacak.

Sınav Modu

Üniversiteye hazırlık sadece sınav sorularına hazırlıkla bitebilecek bir süreç değildir. Çocuklarımızın sınav...

Rehberlik

Etkin ve uzman bir rehberlik sistemi ile öğrenci ve velilerimiz sürekli olarak irtibat içerisinde bulunarak....

Eğitim Koçluğu

Bu sistemde her 8 – 10 öğrencimiz bir öğretmenimize bağlıdır. Öğretmenimiz kendi çocuklarından...

Akademik Eğitim

TUA Koleji öğrencilerini sadece günümüzün değil geleceğin de standartlarına hazırlamak...

ULUSLARARASI BİR DÜNYA KOLEJİ

Çocuklarımızı lise ve üniversite sınavına hazırlarken onlara aynı zamanda uluslararası bir deneyim yaşatmak, onların gelecekleri için sağlam bir temel hazırlamak ve yaşıtlarından birkaç adım önde olmalarını sağlamak adına planlanmış temeller üzerine kurulmuş bir Ortaokul ve Anadolu Lisesi’dir.