ORTAOKUL


Hayatta elde ettiğimiz tüm başarıların temelinde ortaokulda edindiğimiz temel bilgiler yatar. Tüm yönelimler, alışkanlıklar, zevkler ve hobiler bu dönemde şekillenir. Ağacın yaşken eğileceği zaman ortaokul zamanıdır.

Bunun bilincindeki öğretim ve yönetim kadromuz, çocuklarımıza ortaokul eğitimleri olan 5,6,7 ve 8. sınıflarda, kendilerine hayat boyu rehber olacak bu temelleri en iyi ve en modern şekilde oluşturmak için çalışmakta ve eş zamanlı olarak üretmektedirler. Lise sınavlarına hazırlığın ön planda olacağı 8. Sınıfın dışında, öğrencilerimiz ortaokul eğitimleri boyunca robotik, mekanik, mühendislik, 2 boyutlu ve 3 boyutlu tasarım ve yazılım konularında atölye çalışmalarına katılacaklar.

Bu çalışmalar sayesinde 2 önemli kazanım sağlamış olacaklar.

Öncelikle mevcut müfredatın anlaşılması ve konuların mantık çerçevesinde öğrenilmesi için çocuklarımız bilişim teknolojilerinde kullanılan algoritma ve problem çözme süreçlerini kendi derslerinde başarılı olmak için de kullanabilecekler. Matematiği, fiziği, kimyayı, biyolojiyi, yabancı dillerini bilişim atölyelerimizde yaptıkları çalışmalar içerisinde etkin biçimde kullanacaklar ve öğrendikleri şeyin gerçek hayatta neye yaradığını kendi gözleriyle görecek, kendi elleriyle gerçekleştirecekler.

Sağlıklı bir Lise hayatının doğru bir ortaokul hayatından geçtiğini çok iyi biliyor, çocuklarımızı birçok donanımla birlikte lise öğrenimlerine geçirmek için modern zamanın tüm imkânlarını kullanıyoruz.

Sınav Modu

Üniversiteye hazırlık sadece sınav sorularına hazırlıkla bitebilecek bir süreç değildir. Çocuklarımızın sınav...

Rehberlik

Etkin ve uzman bir rehberlik sistemi ile öğrenci ve velilerimiz sürekli olarak irtibat içerisinde bulunarak....

Eğitim Koçluğu

Bu sistemde her 8 – 10 öğrencimiz bir öğretmenimize bağlıdır. Öğretmenimiz kendi çocuklarından...

Akademik Eğitim

TUA Koleji öğrencilerini sadece günümüzün değil geleceğin de standartlarına hazırlamak...

ULUSLARARASI BİR DÜNYA KOLEJİ

Çocuklarımızı lise ve üniversite sınavına hazırlarken onlara aynı zamanda uluslararası bir deneyim yaşatmak, onların gelecekleri için sağlam bir temel hazırlamak ve yaşıtlarından birkaç adım önde olmalarını sağlamak adına planlanmış temeller üzerine kurulmuş bir Ortaokul ve Anadolu Lisesi’dir.