ATÖLYE PROGRAMLARI


TUA Koleji örgün eğitimin yanında farkını ortaya koyabilmek adına bilişim teknolojilerinde de öğrencilerini iyi bir teknoloji okuryazarı yapmayı hedefler.

Bu doğrultuda bilişim merkezi tarafından oluşturulan 4 ayrı atölye programı içerisinde öğrencilerine sınıflarına uygun programlar hazırlar.
Bu atölye ve laboratuvar çalışmaları tasarım, 3 boyutlu modelleme, temel mühendislik ve yazılım üzerinedir. Her bir atölye için ayrı müfredat oluşturulur ve öğrenciler sınıf atladıkça daha çok ilgi duydukları atölyelere yönlendirilir.

Öğrencilerimizin her atölyede ortaya çıkardığı projeler ise velilerle paylaşılır rehberlik ve koçluk desteği ile incelenir. Öğrencinin hangi alana daha yetenekli ya da istekli olduğu belirlenerek bu yönde ilerleme kaydedilir.

Atölyelerde geçme zorunluluğu olmamakla birlikte puan ve ödül sistemi mevcuttur. Öğrencilerimizin ürettiği projeler sene sonunda sergilenir ve velilerimizle paylaşılır.

Sınav Modu

Üniversiteye hazırlık sadece sınav sorularına hazırlıkla bitebilecek bir süreç değildir. Çocuklarımızın sınav...

Rehberlik

Etkin ve uzman bir rehberlik sistemi ile öğrenci ve velilerimiz sürekli olarak irtibat içerisinde bulunarak....

Eğitim Koçluğu

Bu sistemde her 8 – 10 öğrencimiz bir öğretmenimize bağlıdır. Öğretmenimiz kendi çocuklarından...

Akademik Eğitim

TUA Koleji öğrencilerini sadece günümüzün değil geleceğin de standartlarına hazırlamak...

ULUSLARARASI BİR DÜNYA KOLEJİ

Çocuklarımızı lise ve üniversite sınavına hazırlarken onlara aynı zamanda uluslararası bir deneyim yaşatmak, onların gelecekleri için sağlam bir temel hazırlamak ve yaşıtlarından birkaç adım önde olmalarını sağlamak adına planlanmış temeller üzerine kurulmuş bir Ortaokul ve Anadolu Lisesi’dir.