YAPAY ZEKA DESTEKLİ REHBERLİK


TUA Koleji, öğrencilerinin derslerindeki başarısını sürekli olarak takip eden bir yapay zeka destekli yazılım ile çalışır. Tamamen üniversite alt yapısıyla hazırlanan bu programla öğrencilere öğretmenleri sınıf ortamında deneme soruları sorar ya da interaktif tahta ile sınav gerçekleştirir. Öğrencilerin her birinde cevaplamak için birer tablet ya da cevap tuş takımı olur. Her öğrenci kendi ID numarası ile giriş yapar ve her cevabın hangi öğrenci tarafından verildiği sistem tarafından bilinir.

Öğrencilerin cevapları anlık olarak sisteme işlenir. Yapay zeka modülü her öğrencinin başarı durumunu takip eder ve ders telafi / eğitim koçluğu programlarını buna göre otomatik olarak belirler. Böylelikle bunu yapmak için öğretmen ekstra bir zaman harcamaz ve zamanını ders anlatımına daha çok verebilir.

Ayrıca öğretmenler her bir dersin sonunda öğrencilere konuyu kavrayıp kavramadıklarını soran bir evet – hayır anketi yapar. Öğrenciler kendi tablet ya da tuş takımından cevapladıkları için “Evet anladım” ya da “ Hayır anlamadım” cevapları diğer öğrenciler tarafından görülmez. Öğrencilerin sosyal ortamlarda eksikliklerini dile getiremedikleri istatistiklerinden yola çıkılarak planlanmış bu yazılım ile anlaşılmayan konular hem sınıf hem de her öğrenci için ayrı olarak belirlenebilir. Bu bilgi aynı zamanda eğiticinin performansını iyileştirmek için de kullanılır.

Sınav Modu

Üniversiteye hazırlık sadece sınav sorularına hazırlıkla bitebilecek bir süreç değildir. Çocuklarımızın sınav...

Rehberlik

Etkin ve uzman bir rehberlik sistemi ile öğrenci ve velilerimiz sürekli olarak irtibat içerisinde bulunarak....

Eğitim Koçluğu

Bu sistemde her 8 – 10 öğrencimiz bir öğretmenimize bağlıdır. Öğretmenimiz kendi çocuklarından...

Akademik Eğitim

TUA Koleji öğrencilerini sadece günümüzün değil geleceğin de standartlarına hazırlamak...

ULUSLARARASI BİR DÜNYA KOLEJİ

Çocuklarımızı lise ve üniversite sınavına hazırlarken onlara aynı zamanda uluslararası bir deneyim yaşatmak, onların gelecekleri için sağlam bir temel hazırlamak ve yaşıtlarından birkaç adım önde olmalarını sağlamak adına planlanmış temeller üzerine kurulmuş bir Ortaokul ve Anadolu Lisesi’dir.