PROAKTİF REHBERLİK


TUA Koleji’nin üzerinde en çok durduğu özelliklerinden biri rehberlik servisidir. Etkin ve uzman bir rehberlik sistemi ile öğrenci ve velilerimiz ile sürekli olarak irtibat içerisinde bulunulacak.

Günlük, haftalık, aylık programlar eşliğinde hem öğrencilerin performansları sürekli tutuluyor olacak, hem de velilerimize her daim bilgi akışı gerçekleştirilecek. Proaktif bir rehberlik birimi olarak uzman rehber öğretmenlerimiz önderliğinde öğrencilerimizin sınavlara hazırlık süreçlerini ve okul içindeki sosyal yaşamlarını izleyecek ve motivasyon, hedef belirleme çalışmaları yapıyor olacağız. Yeni nesil rehberlik yaklaşımları ile velilerimize gerek çevrimiçi, gerekse seminerler ile ulaşacak ve hayattaki en değerli varlıkları hakkında kendilerini hep güncel tutacağız.

Sınav Modu

Üniversiteye hazırlık sadece sınav sorularına hazırlıkla bitebilecek bir süreç değildir. Çocuklarımızın sınav...

Rehberlik

Etkin ve uzman bir rehberlik sistemi ile öğrenci ve velilerimiz sürekli olarak irtibat içerisinde bulunarak....

Eğitim Koçluğu

Bu sistemde her 8 – 10 öğrencimiz bir öğretmenimize bağlıdır. Öğretmenimiz kendi çocuklarından...

Akademik Eğitim

TUA Koleji öğrencilerini sadece günümüzün değil geleceğin de standartlarına hazırlamak...

ULUSLARARASI BİR DÜNYA KOLEJİ

Çocuklarımızı lise ve üniversite sınavına hazırlarken onlara aynı zamanda uluslararası bir deneyim yaşatmak, onların gelecekleri için sağlam bir temel hazırlamak ve yaşıtlarından birkaç adım önde olmalarını sağlamak adına planlanmış temeller üzerine kurulmuş bir Ortaokul ve Anadolu Lisesi’dir.