LGS VE ÜNİVERSİTE SINAV MODU UYGULAMASI


TUA Koleji’nin sunduğu tüm farklılıklar ve fırsatların yanında en önemli önceliği öğrencilerini sınavlara hazırlamaktır. Lise ve üniversite sınavlarında öğrencilerimizin başarılı olabilmesi, diledikleri bölümü kazanabilmeleri için hem örgün eğitim sistemimizle, hem de destekleyici uygulamalarımızla birlikte her bir öğrencimizin yanındayız.

Özellikle Yapay Zeka Tabanlı Rehberlik Modeli desteği ile her bir öğrencimizin sayısal ve sözel derslerde performansını sürekli olarak ölçüyor, öğrencimize uygun ders telafisini derhal başlatıyoruz. Her ne kadar öğrencilerimiz için bir okulun sınırlarını aşan ek avantajlar sağlıyor olsak da, ülkemizin eğitim beklentilerini de asla göz ardı edemeyiz. Bir Ortaokul ve Anadolu Lisesi olarak önceliğimiz öğrencilerimizin sınavlarda başarı elde etmeleridir.

 

 

LGS SINAV MODU
Ortaokul dönemlerinde öğrencilerimiz 7 ve 8. sınıfa geldiklerinde bilişim atölye destekleri düşük seviyeye getirilir ve atölye çalışmaları bilişim yetkinlikleri yanında soru çözme yetkinliklerinin geliştirilmesi için kullanılır. Çocuklarımız hem soru bankaları ile sınava hazır hale getirilir, hem de tüm eğitim modelimizin ana unsuru olan “öğrenme algoritması” ile soruyu cevaplayabilmenin yanında bilgiyi de edinir halde eğitilir.

8. sınıf müfredatımız ve ek hizmetlerimiz tamamı ile Lise Giriş Sınavı üzerine planlanmıştır. Öğretim kadromuz ve AR-GE departmanımız olan STEAM kurulumuz öğrencilerin derslerinde ve sınav hazırlıklarında en yeni tekniklerle destek olmak için eş zamanlı olarak çalışır ve yeni yöntemler geliştirirler.ÜNİVERSİTE SINAV MODU
TUA Koleji’nin 11 ve 12. sınıfları sınavlara hazırlık odaklı olan “Sınav Modu” şeklinde planlanır. Çocuklarımızın bilişim atölye çalışmaları bu dönemde minimum seviyeye indirilir. Bilişim atölye çalışmaları, çocuklarımızın sınav sorularında başarı gösterebilmeleri için gereken analitik düşünce yapısını geliştirmeleri maksadıyla sınırlı süre ile devam ettirilir. Sınav modu dönemlerinde sadece test çözüm odaklı değil, uygulamalı ve projeli olarak devam edilir ve çocuklarımızın soruları ezberden ziyade mantık ilişkisi içerisinde çözüme ulaştırılması sağlanır.

Elbette sınava özel bilgi edinilmelidir. Tüm bilgiler mantıkla öğrenilmez ya da anlaşılmaz. Milli Eğitim Bakanlığı’nın müfredatı dahilindeki konuların tüm anlatımları ve uygulamaları TUA öğretim kadrosu tarafından sistematik bir biçimde yapılır.

Üniversiteye hazırlık sadece sınav sorularına hazırlıkla bitebilecek bir süreç değildir. Çocuklarımızın sınav stresini ve bölüm seçim süreçlerini yönetecek ve kendilerine her konuda her zaman destek olacak rehberlik servisimiz ve üniversite yönlendirme servisimizle birlikte çocuklarımıza hayatlarının sınavında en doğru yönlendirmeleri yapıyoruz.

Ayrıca eğitimleri boyunca gördükleri bilişim atölye çalışmalarıyla da çocuklarımızı sınav gününde kollarında altın bileziklerle sınava uğurlayacağız.

Sınav Modu

Üniversiteye hazırlık sadece sınav sorularına hazırlıkla bitebilecek bir süreç değildir. Çocuklarımızın sınav...

Rehberlik

Etkin ve uzman bir rehberlik sistemi ile öğrenci ve velilerimiz sürekli olarak irtibat içerisinde bulunarak....

Eğitim Koçluğu

Bu sistemde her 8 – 10 öğrencimiz bir öğretmenimize bağlıdır. Öğretmenimiz kendi çocuklarından...

Akademik Eğitim

TUA Koleji öğrencilerini sadece günümüzün değil geleceğin de standartlarına hazırlamak...

ULUSLARARASI BİR DÜNYA KOLEJİ

Çocuklarımızı lise ve üniversite sınavına hazırlarken onlara aynı zamanda uluslararası bir deneyim yaşatmak, onların gelecekleri için sağlam bir temel hazırlamak ve yaşıtlarından birkaç adım önde olmalarını sağlamak adına planlanmış temeller üzerine kurulmuş bir Ortaokul ve Anadolu Lisesi’dir.