ANADOLU LİSESİ


Bir çocuğun çocukluktan gençliğe geçiş yaptığı, birçok çözümle birlikte birçok sorunu da beraberinde getirebilen lise dönemi, hiç şüphesiz bir insanın hayatındaki en anlamlı dönemlerden biri.

Bu dönemi sadece bir eğitim yılı değil, çocuklarımızın (ya da artık gençlerimizin diyelim) bir birey olma yolunda attığı en önemli adım olarak görmek, kendilerinin eğitimlerinin modellenebilmesi için en doğru çıkış noktası bizim için.

9, 10, 11 ve 12. sınıflarımızda Milli Eğitim Bakanlığı müfredatı yanında bilişim atölye çalışmalarımızla da robotik, mekanik, mühendislik, 2 boyutlu ve 3 boyutlu tasarım ve yazılım konularında uygulamalar yapacak, gençlerimizin bilgiyi doğru öğrenme tekniklerini geliştirerek işe yarar bilgi edinmeleri sağlanacak. Üniversite hazırlık seneleri olan 11 ve 12. sınıflarda ise “SINAV MODU” aktif olacak. Bilişim atölye desteği minimum seviyeye çekilerek, bilişimin sınav soruları üzerinde doğru etki oluşturulabilmesi sağlanacak.

Sınav Modu

Üniversiteye hazırlık sadece sınav sorularına hazırlıkla bitebilecek bir süreç değildir. Çocuklarımızın sınav...

Rehberlik

Etkin ve uzman bir rehberlik sistemi ile öğrenci ve velilerimiz sürekli olarak irtibat içerisinde bulunarak....

Eğitim Koçluğu

Bu sistemde her 8 – 10 öğrencimiz bir öğretmenimize bağlıdır. Öğretmenimiz kendi çocuklarından...

Akademik Eğitim

TUA Koleji öğrencilerini sadece günümüzün değil geleceğin de standartlarına hazırlamak...

ULUSLARARASI BİR DÜNYA KOLEJİ

Çocuklarımızı lise ve üniversite sınavına hazırlarken onlara aynı zamanda uluslararası bir deneyim yaşatmak, onların gelecekleri için sağlam bir temel hazırlamak ve yaşıtlarından birkaç adım önde olmalarını sağlamak adına planlanmış temeller üzerine kurulmuş bir Ortaokul ve Anadolu Lisesi’dir.