KURUCUMUZDAN


TUA Koleji Kurucusu Resül Serkan Aslan 1975 yılında İstanbul’da doğmuştur. Lise eğitimini Bağcılar Meslek Lisesi’nde devam ettirirken üstün başarı ile bilişim teknik lise bölümüne geçiş yaparak okul birinciliği derecesi ile mezun olmuştur.

Mezuniyeti sonrası İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nü kazanan ve öğrenimi sırasında çalışma hayatına başlayan Aslan, 1997 yılında Yeni Doğuş Bilgisayar Kursu’nu açmış ve 2006 yılına kadar bu isimle devam ettirmiştir. Bu süre zarfında devlet okulları ile de birlikte çalışan Serkan Aslan, 2006 yılına kadar 50 bin üzerinde öğrenci ve memura bilgisayar eğitimleri sağlamıştır.

2006 yılında kurduğu “Eğitimde Yeni Doğuş Rehabilitasyon Merkezi” ile engelli çocuklarımızın hayata ve eğitime kazandırılması için girişimde bulunan Aslan, 2010 yılından bu güne kadar yediden yetmişe herkese bilgisayar ve bilişim eğitimleri vermeye başlamıştır.

2010 yılında Bahçelievler, 2012’de Beylikdüzü ve 2016’da Mecidiyeköy şubelerini de kurarak bugüne kadar 90 binin üzerinde insana ve sayısız kuruma bilişim eğitimleri vermiş olan Aslan, 35 ayrı eğitim konusu ile şu anda Türkiye’nin en çok öğrenciye sahip bilişim teknolojileri akademisindeki kuruculuk görevini üstlenmiştir.

İlk firmasını kurduğu günden beri gerçek eğitimin sadece öğretmek değil, öğrencinin kendi kendine öğrenebilme yeteneğini de kazandırma işi olduğunu savunan Serkan Aslan, geleceğin eğitim modelini çok daha büyük kitlelere ulaştırmak isteği ile 2020 yılından itibaren TUA Koleji’nin de kuruculuk görevini üstlenmiştir.

Sınav Modu

Üniversiteye hazırlık sadece sınav sorularına hazırlıkla bitebilecek bir süreç değildir. Çocuklarımızın sınav...

Rehberlik

Etkin ve uzman bir rehberlik sistemi ile öğrenci ve velilerimiz sürekli olarak irtibat içerisinde bulunarak....

Eğitim Koçluğu

Bu sistemde her 8 – 10 öğrencimiz bir öğretmenimize bağlıdır. Öğretmenimiz kendi çocuklarından...

Akademik Eğitim

TUA Koleji öğrencilerini sadece günümüzün değil geleceğin de standartlarına hazırlamak...

ULUSLARARASI BİR DÜNYA KOLEJİ

Çocuklarımızı lise ve üniversite sınavına hazırlarken onlara aynı zamanda uluslararası bir deneyim yaşatmak, onların gelecekleri için sağlam bir temel hazırlamak ve yaşıtlarından birkaç adım önde olmalarını sağlamak adına planlanmış temeller üzerine kurulmuş bir Ortaokul ve Anadolu Lisesi’dir.